úterý 14. dubna 2015

Rodičák..

Jsem absolvovala včera..No co na to říct??Své dítko znám , takže jsem v klidu.Nic nečekám, nemám žádné nároky.Z vlastní zkušenosti vím , že to není dobré.Každý své děti vychovává jinak,ale nikdy nechci aby moje děti měly strach, když se vracím z rodičáku.Každý holt nemůže mít Einsteina!!A je potřeba to tak brát.Taky jsem  přesvědčená, že by se na všech školách měly zrušit vysvědčení.Uzákonila bych, aby se dávalo jen písemné hodnocení.Ušetřilo by to spoustu nervů jak dětem tak rodičům.Ale je mi jasné, že to neprojde!!Berte to s rezervou, každý máme na výchovu a na školu jiný názor..Tak ho prosím respektujte, díky...

A něco pro pobavení, jedna slohová práce ...
ukázka je z netu...
Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce. Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání. Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky.... ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné.

Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně. Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák, zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mě vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. Že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu. Dvě oči mi na to nestačí.

Když potom zasedneme k večeři, všechno je připravené na stole, já mám na teplákách zašité nové díry, Olina má umyté vlasy a prádlo visí na balkoně. Potají si mámu prohlížím. Máma má opravdu jen dvě ruce a přece, když přijde domů z práce má v jedné velkou a malou kabelku, v druhé dvě síťovky s nákupem a v třetí....ne, vždyť jsem už povídal, že má jen dvě ruce, ale nese i Karlíka ve fusaku.

Otec se neskládá ani nerozděluje. Nachází se v zaměstnání a doma, ale doma ho najdete málokdy. Kromě snídání a večeření, když sedí u stolu, vyskytuje se obyčejně v křesle nebo na gauči a bývá zakrytý novinami. Zanechává po sobě vždy totožné stopy: rozevřené a převrácené noviny a cigaretový popel, někdy i v popelníku. Na rozdíl od mámy, i když má taky dvě ruce, přichází domu s rukama prázdnýma. Jestli umí násobilku nevím, ale psát asi neumí, protože mi ještě žákovskou knížku nikdy nepodepsal.

A ani není prozkoumané, proč patří do skupiny rodičů, když na rodičovské sdružení vůbec nechodí. Pan učitel povídal, abychom se při psaní tohoto úkolu zamysleli nad prací svých rodičů. Ve škole přidělují žáka, který řádně nepracuje a neučí se, dobrému a snaživému žákovi, aby se od něj něco naučil.

Tak si myslím, že při svatbě přidělují muže ženám, aby je ženy něčemu dobrému naučily a měly na ně dobrý vliv. Mojí mámě se to zatím bohužel 
nepodařilo.

Krásný den ..

9 komentářů:

 1. Ilonko taky jsme měli rodičák.-) děti beru takové jaké jsou.-)Naštěstí jsme měli štěstí u výběru učitelky.Obě naše,jsou skvělé!Naštěstí....Hezké dny,pa Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No učitelé , to je základ, si myslím..potom i třeba ne zrovna chytřejší děti můžou vyniknout, ale tady na spoustě českých škol, je to nemožné.jsou to škatulky a podle těch se jede, o ponižování dětí nemluvě...hezký den..

   Vymazat
 2. Ilonka, podľa Tvojho príspevku si výborná mama. Na ničom inom nezáleží. Deti by mali mať istotu u rodičov za každých okolností.
  Emily

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to nevím , to musí posoudit moje děti...ale snad ano...

   Vymazat
  2. Ano, jsi úžasná máma :-*

   Vymazat
 3. Začnem tým, že kamarátkina dcéra dostala slovné ohodnotenie, že je usilovná. A za toto slovo dcéru vybrala zo školy a dala do inej. Pre ňu usilovná znamená hlúpa, ale usiluje sa a jej dieťa je geniálne. Tak neviem či by bolo dobré písomné hodnotenie, možno by to niektorí rodičia pochopili zle.
  No a k slohovej úlohe len toľko, že natoľko je to pravda že mám z toho "husiu kožu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta slohovka byla jen tak pro odlehčení situace..HEZKÝ DEN..

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře..